Dodací podmínky

Platné na území České republiky:

 

1.     V případě osobního odběru je zboží rezervováno v centrále prodávajícího po dobu 7 dnů od potvrzení objednávky.

2.     Zboží prodávající doručuje prostřednictvím České pošty, Zásilkovne nebo sám osobně na adresu kupujícího uvedenou v objednávce.

3.     Zboží je vždy zabaleno tak, aby nedošlo k poškození originálního obalu ani samotného zboží. Balné je ZDARMA.

4.     Náklady na odeslání zboží jsou závislé od rozměrů a hmotnosti zboží. V případě platby zboží na dobírku jsou k objednávce připočteny náklady dle aktuální sazby uvedené na internetových stránkách při objednávce zboží.

5.     V případě, že má prodávající nabízeného zboží skladem, je prodávající schopen odeslat zboží kupujícímu do 2 (slovy: dvou) pracovních dnů.

6.     Kupující bere na vědomí, že prodávající nemůže ovlivnit doručovací doby České pošty a Zásilkovne. V případě, že není prodávající schopen zajistit odeslání zboží kupujícímu do 7 dnů, kontaktuje kupujícího, informuje jej o prodloužené dodací lhůtě a domluví s kupujícím způsob realizace této objednávky.

7.     Je-li prodávající povinen dodat zboží na místo určené kupujícím v objednávce, je kupující povinen převzít zboží při dodání. Prodávající splní povinnost odevzdat zboží kupujícímu, umožní-li mu nakládat se zbožím v místě plnění. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.

8.     Nebezpečí škody na zboží přechází na kupujícího v době, kdy převezme zboží od prodávajícího nebo přepravce.

 

Přehled možných způsobů doručení objednaného zboží a jejich ceny:

   

 

1. Osobní doručení: 

·       Hlavní město Praha (3-5 dnů) – 80 kč

·       Hlavní město Praha expres (dovezeme ještě dnes) – 120 kč

·       Středočeský kraj (3-5 dnů) – 180 kč

·       Středočeský kraj expres (dovezeme ještě dnes) – 220 kč

 

2. Vyzvednuti osobně v Praze (Na košince 5, Praha 180 00):

·       Osobně a se slevou (Sleva 5%)

 

3.    Zásilkovna výdejní místo:

·       Do 5 kg – 79 kč

·       Do 10 kg – 154 kč

 

4.     Zásilkovna balík do ruky: 

·       Do 5 kg – 95 kč

·       Do 10 kg – 120 kč


 

5.   Česká pošta Balíkovna: 

·       Do 5 kg – 55 kč

·       Do 20 kg – 109 kč

 

6.   Česká pošta balík na poštu:

·       Do 5 kg – 99 kč

·       Do 10 kg – 129 kč

·       Do 20 kg – 179 kč

·       Do 30 kg – 329 kč

 

7.   Česká pošta balík do ruky: 

·       Do 5 kg – 119 kč

·       Do 10 kg – 149 kč

·       Do 20 kg – 199 kč

·       Do 30 kg – 349 kč

 

G. Odstoupení od smlouvy ze strany kupujícího

 

1.     Kupující může zrušit objednávku zboží kdykoliv před jeho odesláním, a to telefonicky na čísle +420 608 912 377  nebo na základě e-mailu odeslaného kupujícím na e-mailovou adresu prodávajícího info@svetsklaporcelanu.cz

2.     Dle podmínek uvedených v sekci B tohoto nákupního řádu a dle ustanovení § 1829 odst. 1 a násl. občanského zákoníku má kupující spotřebitel právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí zboží. Odstoupení od smlouvy musí být provedeno písemně a musí být prodávajícímu doručeno.

3.     Prodávající umožňuje kupujícímu odstoupit od smlouvy prostřednictvím vyplnění a odeslání vzorového formuláře na internetových stránkách prodávajícího, kde musí být uvedeno mimo jiné datum objednávky ve formátu DD.MM.RRRR, číslo objednávky, číslo účtu na které je vrácení peněz požadováno, datum a podpis kupujícího a forma a datum odeslání zboží na adresu prodávajícího. Prodávající potvrdí přijetí formuláře bez zbytečného odkladu v textové podobě.

4.     Zboží musí být vráceno na adresu prodávajícího jako obyčejný balík. Zásilky vrácené formou dobírky nebudou přijaty.

5.     Zboží musí být odesláno prodávajícímu nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy, v originálním obalu, musí obsahovat veškeré díly a příslušenství jako při dodání zboží kupujícímu. Zboží musí být v bezvadném stavu, nepoškozeno, neporušeno, nepoužito, včetně všech dokladů, návodů, záručních listů apod., schopno další distribuce. Součástí vrácené zásilky musí být kopie dokladu o koupi v našem obchodě (faktura).  Kupující nemůže odstoupit od smlouvy, nemůže-li zboží vrátit v tom stavu, v jakém je obdržel.

6.     Na základě řádného odstoupení od smlouvy a takto vráceného zboží budou kupujícímu vráceny neprodleně, nejpozději do 14 dnů od doručení zboží zpět prodávajícímu, převodem na účet peníze za objednané zboží, a to ve výši částky, za kterou bylo zboží zakoupeno v našem obchodě. Náklady na doručení zboží zpět prodávajícímu nese kupující.

7.     V případě nedodržení výše uvedených podmínek nebude prodávající akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude na náklady kupujícího vráceno zpět kupujícímu.

8.     Poplatky za poštovné a balné jsou kupujícímu vráceny pouze v případě chybně zaslaného zboží nebo zboží, které došlo poškozené.